Avių ir ožkų infekcinė agalaktija

Tai sunki kontaginė liga, kuriom sergančiom avims ir ožkoms vystosi tešmens ir sanarių uždegimas, pažeidžiamos akys. Infekcijos sukėlėjus sergančios ir persirgusios avys išskiria su pienu, junginės gleivėmis, šlapimu ir išmatomis. Persirgę ir pasveikę gyvuliai ligos sukelėjus gali platinti 5-8 mėn.Laktuojančias avis ir ožkas gali apkrėsti melžėjos.Ėriukai apsikrėčia žįsdami sergančias avis, o vėliau gali apkrėsti ir kitas avis bei ožkas. Infekcija gali būti perduora su apkrstais pakraitais ir mėšlu.

Inkubacijos periodas nuo 2-6 dienų iki 2 mėn. Liga būna ūminio ir poūminio, rečiau lėtinio pobudžio. Pagal dominuojančius pažeidimus skiriama tešmens, sanarių, akių ir mišri forma. susirgusiam gyvuliui pirmiausia pakyla temperatūra iki 41-42°C, sumažėja apetitas, jis apatiškas. Kūno temperatūra sergant recidivuoja. Vėliau prasideda agalaktijai būdingi požymiai. Tešmens forma sergančiam gyvuliui būdingas katarinis, pūlingas tešmens uždegimas ar gangrena. Dažniausiai pažeidžiama viena tešmens dalis. tešmens parenchima atrofuojasi, nekrozės ir gangrenos židiniuose išvieša jungiamasis audinys, pieno sekrecija visai nutruksta. Kai kurios avys serga lengviau ir pieno sekrecija po 1-2sav. ar po kito apsiėriavimo atsistato.sąnarių forma sergantis gyvulys eina įsitempęs ir šlubuoja. Patologinis provesas dažnai apima visų keturių koju sanarius, sausgyslų makštis ir bursas. Kartais sąnarių uždegimas tampa pūlingu , jie sustorėja, deformuojasi. Baigtis sanario ankiloze. Akių formai būdinga akių gleivinęs hyperemija, plaučių edema, junginės uždegimas , tuomet avys ar ožkos apanka.

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>